02-blog

Speed Mood, TTECH olarak geliştirdiğimiz çok yönlü bir dijital platform. Speed Mood’u geliştirirken, onun Mood’umuza uyum sağlayacak kadar akışkan, her ihtiyacımıza hitap edecek kadar kapsayıcı, yaşamın ritmini yakalayacak kadar hızlı ve güvenli olması için çalıştık. Böylece ortaya, günlük yaşamın farklı bir boyutta deneyimlenebildiği, kendine özgü dinamikleri olan yeni bir etkileşim mekânı çıktı. Speed Mood, kullanıcılarıyla buluşmaya artık hazır. Platformla ilgili merak edilenlere yer verdiğimiz tanıtım yazılarımızı takip ederek Speed Mood’la ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Speed Mood, kullanıcılarının ilgi alanlarına göre katıldığı veya oluşturduğu etkinlikler aracılığıyla pek çok farklı türde yeni ilişki ve bağlantıya ev sahipliği yapıyor. Bu aşamada uygulama sizden, öncelikle kendinizi kısaca tanıtmanızı istiyor. Böylece sizinle aynı konulara ilgi duyan ya da ortak ihtiyaçları paylaşan kullanıcılarla daha kolay bir araya gelebiliyorsunuz. İlgi alanlarınızı belirledikten sonra Speed Mood’un etkinlik dünyasını tamamen kendi tercihleriniz doğrultusunda şekillendirebilirsiniz.

SPEED MOOD’UN ETKİNLİK DÜNYASI

Speed Mood, çok sesli ve çok boyutlu bir platform. Bu sebeple kullanım amacı ve şekli, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre farklılık gösteriyor. Etkinlikler oluşturmak veya diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan etkinliklere katılmak için öncelikle ilgi alanlarınızı belirlemeniz gerekiyor. İlgi alanlarının yer aldığı kapsamlı listeden seçim yapabileceğiniz gibi, yeni ilgi alanları da oluşturabilirsiniz. Ardından etkinliklere katılım sağlayabilir, ilginizi çeken her konu ile ilgili çevrim içi ya da yüz yüze etkinliklerin bir parçası veya düzenleyicisi olabilirsiniz. Bu aşamada Speed Mood, etkinliğe dahil olan katılımcıların hepsinin birbiri ile görüşmesini sağlayan bir eşleştirme sıralaması yapacak. Bu sıralamaya göre, her dört dakikada bir yeni bir görüşme başlayacak. Görüşmeleri kişisel ilgi alanlarınız ve ihtiyaçlarınıza göre yönlendireceğiniz kısım ise tam burada yer alıyor. Bu bağlamda Speed Mood görüşmelerini pek çok amaç için gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazıda, başlıca görüşme biçimleri ile ilgili ayrıntılara yer verdik.

·      Çalışana ya da işe ihtiyacınız mı var?

Speed Mood görüşmelerini, yeni çalışanlara ulaşmak isteyen bir işveren olarak ya da kendine göre iş arayan bir personel adayı olarak kullanabilirsiniz. Speed Mood’da zaman ve mekândan bağımsız iş görüşmelerinin pratikliğini deneyimleyebilirsiniz. İşinizin ihtiyaçlarına göre personel adaylarınızı dahil ettiğiniz bir etkinlikte, adaylarınızı ayrıntılı olarak dinleyebilirsiniz. Yazılı özgeçmişlerden oluşan karmaşık bir yığında kendinizi anlatmaya çalışmak veya bu yığındaki kişileri tanımaya çalışmaktansa zamanınızı ve enerjinizi daha doğru biçimde yönlendirebilirsiniz. Speed Mood’da iki tarafın da birbirini canlı olarak tanıdığı etkinlikler hem işveren için hem de personel adayları için çok daha doğal bir etkileşim ortamı sağlayacaktır.

·       Eureka! Harika bir fikrim var!

Speed Mood’un özgür etkileşim ortamında her zaman bir fikir akışının gerçekleşmesi, en başından beri tasarımın öncelikleri arasında yer aldı. Bu yüzden Speed Mood’la aynı zamanda, yatırımcı bekleyen harika fikirler ile geleceğine güvendiği bir fikre destek vermek isteyen yatırımcıların birleştirilmesini hedefledik. Girişimciler ve yatırımcıların birbirlerine kolayca ulaşabildikleri bu platformda, fikirlerin hayata geçmesine aracılık etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. “Gerçek olmayı hak eden bir hayalim var” diyen bir girişimci olabilirsiniz. “Öyle bir fikre yatırım yapmalıyım ki, gerçek bir atılım olsun” diyen bir yatırımcı da. Kafanızı kurcalayıp duran o adımı Speed Mood’a doğru atın. Binlerce yatırımcının ve sayısız girişim fırsatının olduğu bir dünyaya dahil olun.

·      Bu konuda fikri olan varsa bir bakabilir mi?

Bilginin, yaratıcılığın ve deneyimin yörüngesindeki yaşamlarımızda tek başımıza değiliz. Başkalarının deneyimlerine ve bilgilerine doğal olarak ihtiyaç duyarız. Aynı şekilde, bizim gözümüzde sıradanlaşmış deneyimlerimiz, bir başkasının dünyasını sonsuza kadar değiştirebilir. Bu paylaşıma her ne kadar açık olsak da sınırlı sosyal mekanlarda etkileşime girebileceğimiz kişi sayısı da oldukça kısıtlayıcıdır. Speed Mood’u geliştirirken bu kısıtlayıcı hâlin dışında bir gerçeklik kurmak istedik. İhtiyaç duyduğumuz anda, içinden çıkamadığımız durumları dünyanın bambaşka köşesinden biriyle değerlendirmenin mümkün olduğunu göstermek istedik. Bilgi ve deneyimlerinize ihtiyaç duyan kişilere ulaşmanın yollarını arayan bir danışman olabilirsiniz ya da farklı bir konuda bir danışan olarak, farklı yaşamların farklı deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Speed Mood’da, danışmanın ve dayanışmanın hayat değiştiren gücüne inanıyoruz.

·      Benim gibi var mı? Gösterin bir tane.

En son ne zaman aynı frekansta olduğunuzu düşündüğünüz biriyle sohbet ettiniz? Günlük hayatın koşuşturmacası içinde zihniniz ve kalbiniz biraz bakımsız kalmış olabilir. Zaman ve mekân, hepimizi biraz kısıtlamış olabilir. Zaman ve mekân uygun olsa da işler istediğimiz gibi gitmemiş olabilir. Zarlar istediğimiz gibi gelmemiş olabilir. Her an her şey olabilir! Speed Mood’un etkinlik dünyası aynı zamanda eksikliğini hissettiklerimizi gidermek için geliştirildi. Benzer ilgi alanlarınız doğrultusunda, benzer etkinliklerde bir araya geldiğiniz kişilerle yakınlık kurabilir, arkadaş olabilirsiniz. Çevrim içi ya da yüz yüze görüşmelerle, sosyal ağınızı istediğiniz ölçüde genişletebilirsiniz.

Görüşmeler bittikten sonra ne olacak?

Görüşmelerin ardından, Speed Mood’un birleştiriciliğini bizzat deneyimleyebilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz her görüşmenin ardından Speed Mood, sizin fikrinizi almak ister. Mood’unuza göre, yaptığınız görüşmeleri Olumlu ya da Olumsuz bulabilirsiniz. Speed Mood, bu değerlendirmeler ışığında eşleştirmeler yapacak şekilde tasarlandı. Görüşmenin iki tarafı da Olumlu bir değerlendirme yaptıysa Speed Mood sizi bağlayarak bilgilerinizi birbirinize ulaştırır. Başka bir ifadeyle, sizinle ortak Mood’da olan kişileri size getirir.

Bizler Speed Mood’u sözcüklerle bu kadar anlatabildik, siz yine de gelip kendiniz görün.